دستور : ایده تزیین تخم مرغ هفت سین عید نوروز

ایده تخم مرغ نوروز

ایده تزیین تخم مرغ هفت سین عید نوروز

ایده تزیین تخم مرغ هفت سین برای عید نوروز _ همه ایرانیان از دیر باز هنگام تحویل سال و شروع سال نو بر سر سفره ی هفت سین عید نوروزشان تخم مرغ های رنگی زیبایی می گذارند که نشان از باروری و رشد و زایش خوبیهاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال جدیدی است که می خواهند پر بار تر از سال قبل آغاز کنند.

اگر میخواهید در نوروز امسال تخم مرغ رنگی زیباتری در سفره هفت سینتان داشته باشید با یامی شف همراه شوید.

عید نوروز ۱۳۹۹ با سایت آشپزی یام شف همراه باشید.

دستور پخت انواع شیرینی مخصوص عید نوروز را در این لینک ببنید.

انواع تزئین تخم مرغ هفت سین

تخم مرغ های رنگی نشان باروری و رشد و زایش خوبیهاست و سمبل شکوفایی و نمو در سال جدیدی است .

تخم‌مرغ رنگی معمولاً یک تخم مرغ طبیعی (و گاه مصنوعی) است که آن را با روشهای گوناگون تزئین می‌کنند و در جشن‌هایی مانند نوروز و عید پاک استفاده می‌شود. اغلب هنگام نوروز و در سفره هفت سین برای زیبایی به کار می رود. برای رنگ آمیزی آن از مواد طبیعی مانند: لبو، پوست انار، زرد چوبه و … و یا رنگهای شیمیایی استفاده می کنند.

تزئین تخم مرغ هفت سین با دستمال کاغذی

گل های دستمال کاغذی طرح را به آرامی و با دقت ببرید. چسب چوب را رقیق کنید و با قلموی نوک باریک روی سطح تخم مرغ ها بزنید. این گل ها را روی سطح تخم مرغ تان بچسبانید.

تزیین تخم مرغ با لاک ناخن

یکی از بهترین و جالب ترین روش ها برای تزیین تخم مرغ هفت سین استفاده از انواع لاک ناخن است، بدین منظور مقدار کمی از چند رنگ لاک را داخل ظرف آب ریخته و با استفاده از چوب کبریت مخلوط نمایید و سپس تخم مرغ ها را داخل آب فرو ببرید تا لاک ها به صورت نامنظم به تخم مرغ بچسبند. سپس تخم مرغ را در محل مناسبی قرار دهید تا کاملا خشک شود.

رنگ آمیزی تخم مرغ با ماژیک

در این روش از یک طرح دلخواه که آن را روی مقوا پیدا کرده ای استفاده می نماییم. البته در صورت تمایل می توان از برچسب های مختلف نیز استفاده کرد. آن را روی تخم مرغ بچسبایند و سپس اطراف آن را با ماژیک های رنگی نقطه بگذارید تا طرح دلخواه ایجاد شود.

تزیین تخم مرغ عید با چسب

برای تزیین روی تخم مرغ های هفت سین با چسب می توانید از برچسب های آماده استفاده نمود و آنها را روی تخم مرغ بچسبانید و سپس تخم مرغ را داخل ظرف رنگ فرو ببرید و بعد از خشک شدن رنگ ها، برچسب را جدا نمایید.

نقاشی روی تخم مرغ های هفت سین

برای نقاشی و رنگ آمیزی روی تخم مرغ های هفت سین می توانید از انواع رنگ ها، از جمله گواش، رنگ روغن، اکرلیک و… استفاده نمایید و با استفاده از قلم مو طرح دلخواه را روی تخم مرغ پیاده نمایید، از این روش قبلا برای نقاشی روی سفال استفاده می کردیم، حال می توانید با به کارگیری آن تخم مرغ های سفالی زیبایی نیز داشته باشید.

گالری تزئین تخم مرغ هفت سین

امیدواریم با تماشای تزیینات تخم مرغ های سفره هفت سین ایده های زیبایی گرفته باشید.

ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز  ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز  ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز

ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز ایده تخم مرغ نوروز  ایده تخم مرغ نوروز

ایده تخم مرغ نوروز

ایده تخم مرغ نوروز

ایده تزیین تخم مرغ هفت سین برای عید نوروز_سایت آشپزی یامی شف

 

 

Related post

شیرینی کشمشی مخصوص عید
شیرینی کشمشی
ساندویچ مرغ کاری و نان خانگی
ساندویچ مرغ کاری و نان خانگی
آلبالو پلو
آلبالو پلو رمز و راز خوشمزه شدن
کیک ریکوتای شکلاتی
کیک ریکوتای شکلاتی
میگو پلو
میگو پلو زعفرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.