دستور : تاریخچه پخت کیک

تاریخچه پخت کیک

تاریخچه پخت کیک

تاریخچه پخت کیک _ کیک از ترکیبات مختلف مانند آرد تصفیه شده، تخم مرغ، شیر، چربی، شیرین کننده و طعم دهنده تهیه می شوند. به معنای واقعی کلمه هزاران دستور کیک وجود دارد و بسیاری از آنها قرن ها قدمت دارند.

پخت و پز و دستورالعمل های کیک آنقدر کامل و ساده شده اند که حتی آشپز آماتور ممکن است به راحتی تبدیل به نانوا و شیرینی پز متخصص شود.

وقتی موضوع تاریخچه پخت کیک مورد توجه است  این نکته که سرو کیک و شیرینی در گذشته تا امروز در محافل خاص و شادی وجود داشته بسیار روشن است. همه ی ما از دیرباز تا همین لحظه و در آینده لحظات مهم زندگی مانند تولد، عروسی و تعطیلات را با کیک جشن می گیریم.

تنوع زیاد مانند کیک وانیلی، کیک شکلاتی، کیک پنیر، کیک میوه و… همه ی ما را خوشحال می سازد. برخی کیک را با روکش خامه، شکلات یا انواع کرم ها دوست دارند اما برخی طعم ساده کیک را بدون هیچ افزودنی ترجیح می دهند.

اما یک سوال مطرح است……

از چه کسی باید بخاطر این دستورپخت خیلی خوشمزه تشکر کنیم؟ هیچکس واقعا نمی داند.

فرآیند پخت و تکامل کیک یک کار بسیار حرفه ای است که در طی زمان مواد مختلفی به آن اضافه شده است.

دستور پخت انواع کیک خانگی را در این لینک ببینید.

تاریخچه پخت کیک

تاریخچه پخت کیک

از نان تا کیک

مورخان معتقدا که ابتدا نان تهیه شد و کم کم  با مرور زمان دستورپخت آن تبدیل به یک کیک خوشمزه شد. ما به خوبی می دانیم که مصریان باستان نانواهای خوبی بودند آن ها نان های شیرین عسلی تهیه می کردند که به عنوان یک محصول نان اصلاح شده است.

در حقیقت، مدت زیادی بین نان و کیک تمایز قائل نبود گرچه نان های شیرین فانتزی با انواع غلات ساخته شده کم کم مواردی مانند میوه های خشک، دانه ها و شراب را به آن اضافه کردند و به طور خاص به عنوان غذاهای شیرین سرو می شدند.

بافت کیک نرم تر از نان و اسفنجی تر از بیسکویت است این کیک های اولیه صاف و متراکم بودند و با کیک های امروزی بسیار تفاوت داشته اند.

روند پخت کیک

رومی ها احتمالا عمل اضافه کردن مخمر را به عنوان ماده ی ترکیبی برای کیک کامل کردند، و بعدها ایتالیایی ها در قرن شانزدهم با اضافه کردن تخم مرغهای سفید شده به خمیر، هنر تركیب بدون مخمر را توسعه دادند. هر دو روش یک کیک سبک تر ایجاد می کردند اما بسیار وقت گیر بوده و می تواند مشکل باشد.

در اواسط دهه ۱۸۰۰، معرفی بی کربنات سودا و بیکینگ پودر باعث می شد که کیک ها سریع تر و اسفنجی تر پخته شوند.

اما …

عرضه و تقاضا در پیدایش کیک مدرن نیز نقش داشته است. در دسترس بودن آرد، تخم مرغ، شکر، ادویه و چربی در تولید کیک اهمیت زیادی داشت. که این موضوع سبب شد دسر به وعده های غذایی وارد شود و کم کم کیک اسفنجی و خامه ای روتین شود.

در واقع معرفی مواد جدید، تغییر در وعده های غذایی، تغییر اقتصاد خانواده همگی در توسعه کیک به عنوان یک دسر محبوب نقش داشتند. اگرچه پخت کیک اغلب یک رویداد مهم را نشان می دهد ، اما هیچ اتفاق مشخصی در تاریخ وجود ندارد.

اگر عاشق کیک هستید، احتمالاً بیشتر از تاریخچه آن به  نحوه تهیه کیک و خامه کشی آن علاقه دارید پس دست به کار شوید و در کنار دانستنی ها یک برش کیک را با یک فنجان چای یا شیر میل کنید.

تاریخچه پخت کیک

آیا می دانید؟

اگرچه مخلوط بسته بندی پودر کیک برای اولین بار در دهه ۱۹۲۰ در دسترس بود، اما جنرال میلز با انتشار نام تجاری Betty Crocker با شعار “فقط آب اضافه کنید” محبوبیت خود را در دهه ۱۹۴۰ به وجود آورد.

در ادامه با یامی شف همراه باشید.

 

 

 

 

 

 

 

 

Related post

سوالات مربوط به علت خراب شدن کیک
سوالات مربوط به علت خرابی کیک
پاستا صدفی پر شده با پنیر
پاستا صدفی پر شده با پنیر
تهیه قهوه ترک
تهیه قهوه ترک روی ذغال
پاستا ریگاتونی
پاستا ریگاتونی با فلفل سرخ شده و پنیر
حمص
حمص(هوموس)پیش غذای لبنانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.