دستور : ده شیرینی معروف فرانسوی

کیک اپرا فرانسوی

ده شیرینی معروف فرانسوی

ده شیرینی معروف فرانسوی _ فرانسه به خاطر موارد بسیاری مانند هنر و فرهنگ غنی، غذای متنوع و گردشگری مشهور است. با این حال، وقتی صحبت از شیرینی است  هیچ کشوری نمی تواند با مجموعه باورنکردنی شیرینی های فرانسوی رقابت کند.

شیرینی و دسرهای فرانسوی جهانی هستند. فرانسه همیشه در صنعت آشپزی از بهترین ها بوده است. آنها با نان ها، پنیرها، دسر و غذاهای خودشان در جهان معروف هستند.

لیست ده شیرینی معروف فرانسوی

۱- کروسانت(Croissants)

کروسانسان فرانسوی کمی شیرینی است که با کره تهیه شده و سپس با دقت پخته می شود. برخی از افسانه ها می گویند ماری آنتوانت کسی بود که آن را در فرانسه معرفی کرد، اما نانوایان فرانسوی دستور این دستور غذا را تغییر دادند تا آن را به صورت خاص خود تهیه کنند.

دستور پخت کروسانت کلاسیک فرانسه سریع که تنها حدود ۷ ساعت نیاز داشته تا کروسانت های پوسته پوسته و مملو از حفره دهند در برخی از رسپی های کلاسیک این روند ۲ یا ۳ روز زمان نیاز خواهد داشت.

برای دیدن دستور پخت کروسانت فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

کروسانت کلاسیک فرانسوی

۲- اکلر(Éclairs)

شیرینی اکلر که با خمیر پفی(مانند خمیر نون خامه ای) تهیه شده و با خامه طعم دار و شیرین شده است. معروف ترین این شیرینی را با رویه شکلات پوشش می دهند، هر فروشگاه شیرینی فروشی در فرانسه آنها را دارد! می توان شیرینی اکلر با طعم قهوه، رویه وانیلی، رویه توت فرنگی ، رویه لیمویی و بسیاری دیگر از طعم ها را پیدا کنید.

برای دیدن دستور پخت اکلر فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

شیرینی اکلر فرانسوی

۳- کنله(Cannelés)

کَنله یک شیرینی منطقه ای که ابتدا در یک شهر فرانسوی اختراع شده اند. «کَنله» (Canelé)، شیرینی فرانسوی کوچکی است که از شهر بوردو سرچشمه می‌گیرد. لایه‌ی رویی این شیرینی، سفت و غلیظ است و مزه‌ی کارامل می‌دهد و هر چه به مرکز آن نزدیک‌تر می‌شوید، مزه‌ی وانیل نرم و دلچسب آن بیشتر خودنمایی می‌کند.

برای دیدن دستور پخت کنله فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

شیرینی فرانسوی

۴- ماکارون(Macaroons)

ماکارون های بسیار مشهور فرانسوی از دو شیرینی بادام کوچک ساخته شده که با گاناش طعم دار شده اند. می توانید طعم هایی (مانند شکلات، قهوه، وانیل یا تمشک) را در بسیاری از شیرینی ها فروشی دنیا مشاهده کنید.

برای دیدن دستور پخت ماکارون فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

ماکارون شکلاتی با باترکریم گیلاس

۵- شیرینی فینانسیه(Financiers)

شیرینی فینانسیه، کیک با طعم بادام که کمی نرم هستند. آنها می توانند چند عطر و طعم مانند بادام، تمشک یا پسته داشته باشند ، اما طعم اصلی (و بهترین آن!) فقط بادام است. آن در قرن شانزدهم میلادی در فرانسه اختراع شد.

برای دیدن دستور پخت فینانسیه فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

شیرینی فرانسوی

۶- شیرینی مادلین(Madeleine)

شیرینی مادلن یا مادلین کیک های (کوکی های) کوچک فرانسوی هستن که خوردنشون با یک فنجان چای یا قهوه بسیار دلچسب و لذت بخش است. مشخصه ظاهری مدلین اینه که در قالب هایی به شکل صدف درست شده و همچنین روی مدلین ها برآمدگی زیبایی دارد.

برای دیدن دستور پخت مادلین فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

شیرینی فرانسوی

۷- بریوش(Berioche)

بریوش نوعی نان فرانسوی که از آرد، تخم مرغ و کره تهیه شده و عامل حجم دهنده بریوش مخمر استفاده شده در این دستور پخت است.

شاید در ابتدا کمی این دستور العمل سخت به نظر برسد اما واقعاً هیچ چیز پیچیده ای وجود ندارد و بیشتر وقت صرف افزایش حجم خمیر خواهد شد که بعد از اتمام انتظار لذت داشتن یک نان در پایان ارزش آن را خواهد داشت.

برای دیدن دستور پخت بریوش فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

شیرینی بریوش با کاکائو

۸- کیک اپرا(Opera)

یکی از شیرینی های کلاسیک فرانسوی، کیک Opéra به دلیل داشتن لایه های نازک کیک با طعم قهوه شناخته شده است. این لایه های نازک بادام با لعابی از گاناش، قهوه و کره بسیار براق شده است. كيك اپرا بسيار خوشمزه است. يكي از كيكهاي مجلسي سنگين به حساب مياد.

کیک اپرا فرانسوی

۹- شیرینی میل فوی(Mille-feuille)

میل فوی (Mille-feuille) در زبان فرانسوی به معنی «هزار لا» یا همان «هزار برگ» است و احتمالاً آن را با نام معروف‌ترش، یعنی شیرینی ناپلئونی می‌شناسید. میل فوی، یکی از بهترین نمونه‌ها و شناخته‌شده‌ترین شیرینی فرانسوی به شمار می‌رود و مدل اولیه‌ی آن، ۳ لایه خمیر ورقه‌ای و ۲ لایه کاستارد خوشمزه را در برمی‌گیرد

شیرینی فرانسوی

۱۰- شیرینی پالمیر(Palmire)

یک نوع شیرینی به شکل قلب است که از خمیر هزار لا درست می‌شود. پالمیر به معنای درخت نخل است. این نامگذاری به علت شباهت این شیرینی با برگ درخت نخل است. در این نوع شیرینی خمیر هزار لا سه سری یا ۶ بار تا می‌شود.

برای دیدن دستور پخت شیرینی پالمیر فرانسوی روی لینک زیر کلیک کنید.

شیرینی پالمیر فرانسوی

گردشگری در غذا_ وب سایت آشپزی یامی شف

Related post

گاناش-شکلاتی
گاناش شکلات(فرم گرفته)
ماهی صبور غذای جنوبی
ماهی تنوری صبور جنوب
جوجه کباب مخصوص
جوجه کباب مخصوص با دستور پخت یامی شف
کیک لیمو با دانه خشخاش
کیک لیمو با دانه خشخاش
دستورپخت نان صبحانه
دستورپخت نان صبحانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.