دستور : عکس ایده تزیین انواع پلو

تزئین پلو

عکس ایده تزیین انواع پلو

عکس ایده تزیین انواع پلو ، سفره آرایی و تزیین مواد مصرفی سر سفره علاوه بر این که مهمان رو سر ذوق میاره، نشان دهنده احترام و مهمان نوازی هم هست با روش های ساده می تونید به سفره تون تنوع بدید و اونو چشم نواز کنید.

دستور پخت انواع غذای ایرانی را در این لینک ببینید.

اگر از مدلهای قدیمی و تکراری تزیین زرشک پلو خسته شده اید و دوست دارید ابتکاری در تزیین غذای خود داشته باشید، مجموعه زیر را مشاهده کنید…

طرز تهیه پلو قالبی

برای قالب زدن پلو به شکل بالا، ابتدا قالب مورد نظرتان را انتخاب کرده و کف آنرا اندکی چرب کنید. اگر می خواهید روی کارتان زرشک باشد، ابتدا زرشک را در قالب ریخته و با پشت قاشق فشرده کنید. سپس مقداری برنج را با زعفران مخلوط کرده و روی زرشک بریزید و مجددا با پشت قاشق فشرده کنید و در مرحله آخر برنج سفید را بریزد تا قالب پر شود. سپس پلو قالبی تان را در ظرف سرو برگردانید. سپس برنج (پخته و آماده سرو)
اگر قالب شما کنگره دار هست میتوانید داخل تو رفتگی های ته قالب را کاملا با برنج زعفرانی یا زرشک بپوشانید و آن را با پشت قاشق فشرده کنید ..

برای قالب زدن برنج به این نکات مهم توجه کنید

۱٫ برنج را خیلی خشک نگیرید برای تزیین برنج قالبی بهتر است برنج کمی نرم تر برداشته شود.

۲٫ قالب را کمی با روغن مایع چرب کنید. روغن را به دو آنگشتتان آغشته کنید و داخل قالب بکشید تا تمام سطح آن چرب شود سپس برنج را داخل آن بریزید.

۳٫ بهتر است رویه برنج زعفرانی باشد. ابتدا یک لایه برنج زعفرانی داخل قالب ریخته و سپس برنج ساده بریزید.

۴٫ می توان از این مدل برنج برای لوبیا پلو و باقالی پلو نیز استفاده کرد. حتی برنج های دیگر را نیز می توان قالب زد. مثلا عدس پلو را می توان قالب زد و لایه میانی آن را کشمش سرخ شده و گوشت چرخ شده ریخت و مجددا روی آن را برنج ریخت .

۵٫ بعد از ریختن برنج داخل قالب کمی روی آن را با دست فشار دهید تا کمی فشرده شود. بعد از برگرداندن قالب در ظرف مورد نظر کمی قالب را تکان دهید تا برنج قالبی برگردانده شود.

۶٫ برای سرو و تزیین زرشک پلو می توان زرشک را ته قالب ریخت و روی زرشک برنج زعفرانی ریخت و سپس برنج سفید را ریخت و با دست فشار داد تا کمی فشرده شود سپس قالب را در ظرف مناسبی برگردانده و چند بار تکان دهید تا برنج برگردد.

در ادامه عکس ایده تزیین انواع پلو

روی عکس ها کلیک کرده و هر عکس را جداگانه ببینید.

گالری یک

گالری دو

گالری سه

امیدواریم با تزئین این دیس برنج های زیبا و خوشمزه، لذت کافی را ببرید…

گالری چهار

گالری پنج

گالری شش

گالری هفت

گالری هشت

مدل های عکس ایده تزیین انواع پلو برای مهمانی

خلاقیت و ابتکار نقش مهمی در تزیین غذا و سفره آرایی دارد، از این رو اغلب افراد هنرمند و با سلیقه سعی می کنند با ایده های خاص و روش های خلاقانه تزیینات زیبایی انجام دهند. همانطور که می دانید در اغلب مواقع تزیین پلو با زعفران و زرشک انجام می شود و این روش از سال های قدیم و توسط مادربزرگ ها یکی از بهترین و رایج ترین ایده ها در این زمینه است. حال افراد سعی کرده اند این نوع تزیینات را با سبکی جدیدتر و خاص تر انجام دهند.

لذت آشپزی با یامی شف

Related post

خورشت گوجه سبز
خورشت گوجه سبز با سینه مرغ
طرز تهیه کیک شکلاتی خیس
کیک شکلاتی خیس ۶ تخم‌مرغ
شیرینی گردو و بادام مخصوص عید
شیرینی گردو و بادام مخصوص عید
پاستا ریگاتونی
پاستا ریگاتونی با فلفل سرخ شده و پنیر
دسر نسکافه دو رنگ
دسر نسکافه دو رنگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.