دستور : نان خانگی فرانسوی

نان خانگی فرانسوی

نان خانگی فرانسوی

دستور پخت نان خانگی فرانسوی بسیار آسان است مطمئنا با پیچیدن عطر و طعم این نان در فضای خانه تان شگفت زده خواهید شد.نان خانگی در عرض چند ساعت آماده سرو شدن است به خمیر نان اجازه دهید به مدت یک شب استراحت کند. دستورالعمل پخت نان ها همیشه کمی طولانی به نظر می رسند، اما همه آن ها اساسا تنها تکیه بر یادگیری چند تکنیک دارند _ تعداد مراحل زیاد نان ها وحشت زده تان نکند _ پس از چند ماجراجویی رسپی نان ها، می توانید در پخت نان ها حرفه ای شوید.

نان خانگی فرانسوی

مواد مورد نیاز نان خانگی فرانسوی

  • مخمر فعال ۲/۲۵ ق چ
  • شکر ۱ق چ
  • آب گرم ۱/۲۵ فنجان (حدود دما ۱۰۰ درجه فارنهایت- دست را نسوزاند)
  • نمک ۱/۵ ق چ
  • آرد ۲/۵ فنجان + (کمی آرد اضافه برای آرد پاشی سطوح)

دستور پخت نان خانگی فرانسوی

۱

مخمر، شکر و آب گرم را در یک کاسه ریخته و برای ۱۰ دقیقهزمان دهید تا مخمر فعال شود.

۲

در همین کاسه نمک را اضافه و آرد را یک باره در کاسه بریزید و با سرعت کم همزن (یا با ورز دادن با دست) آرد را میکس نمایید. کاملا آرد در خمیر کنجانده شود (برای ۵ دقیقه به ورز دادن ادامه دهید تا زمانی که خمیر نرم و تمام مواد با هم ترکیب شوند).

۳

همزن را خاموش کنید و آرد های کنار کاسه را با خمیر مخلوط نمایید(آرد هایی که با همزن مخلوط نشده اند). روی کاسه را به مدت ۱ ساعت بپوشانید تا حجم خمیر دو برابر شود.

نان خانگی فرانسوی

۴

بعد از دو برابر شدن خمیر، روی سطحی را آرد بپاشید.

۵

خمیر را بر روی سطح قرار دهید(توجه: اگر خمیر چسبنده بود دست خود را کمی مرطوب کنید و به آرامی خمیر را از کاسه جدا نمایید). سعی کنید در هر مرحله به جای افزودن آرد دستتان را مرطوب کنید.

۶

روی آرد را با کمی آرد بپوشانید و سپس آن را به شکل یک کره گرد درآورید. هر سری گوشه ای از خمیر را به سمت مرکز بکشید(این کار را چندین بار تکرار کنید). سپس به خمیر چند ضربه بزنید و خمیر رابه یک گوی گرد درآورید.

۷

به یک ظرف آرد بپاشید و قرص خمیر را داخل آن قرار دهید با یک حوله روی ظرف را بپوشانید و در فر خاموش با لامپ روشن برای چند ساعت قرار دهید تا حجم خمیر چند برابر شود.

۸

ظرف خمیر را از فر خارج کنید. فر را با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت روشن کنید ۲۰ دقیقه زمان دهید تا فر گرم شود سپس ظرف خمیر را در فر به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید.

۹

بعد از ۳۰ دقیقه پخت روی نان باید پوسته پوسته و کمی قهوه ایی شده باشد. پخت نان را ۱۰ دقیقه دیگر ادامه دهید تا رنگ قهوه ایی بیشتری به نان بدهید.

۱۰

پس از پخت ظرف نان را از فر خارج کنید و برای ۲۰ دقیقه اجازه دهید تا نان خنک شود سپس نان را از ظرف خارج کنید.

۱۱

کمی کره ذوب کنید و با برس روی سطح نان بزنید و از پخت نان خانگی لذت ببرید.

نان خانگی فرانسوی

لذت آشپزی با یامی شف

Related post

نان دارچینی
نان دارچین ستاره ای
نان خرما و گردو
نان خرما و گردو کلاسیک
دستورپخت نان برساق محلی
دستورپخت نان برساق محلی
نان صبحانه شیرین
دستورپخت نان شیرین صبحانه
دستورپخت نان صبحانه
دستورپخت نان صبحانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *